Du er her: Student.no > Landsmøtet 2021 > Vedtakene og valgresultatene fra landsmøtet 2021

Vedtakene og valgresultatene fra landsmøtet 2021

Hva som ble vedtatt og hvem som ble valgt på landsmøtet.

Dokumenter

Valgresultat

Arbeidsutvalget

Leder: Tuva Todnem Lund
Nestleder: Herman Siggerud
Fag- og forskningspolitisk ansvarlig: Magnus Dybdahl
Fag- og læringsmiljøpolitisk ansvarlig: Vilde Veronica Haukeland
Velferd og likestillingsansvarlig: Simen Oftedahl
Internasjonalt ansvarlig: Emily MacPherson

Stemmetall arbeidsutvalget

Leder:
Runde 1
Ingen oppnådde stemmetall i runde 1 og Daniel Hansen Masvik ble strøket.

Runde 2
Valgt: Tuva Todnem Lund
Valgoppgjør:
Jonas Økland 70
Tuva Todnem Lund 86

Nestleder:
Valgt: Herman Siggerud
171 stemmer hvorav 7 blanke

Fag- og forskningspolitisk ansvarlig:
Valgt: Magnus Dybdahl
Valgoppgjør:
Magnus Dybdahl 122
Isak Grov Diesen 44

Fag- og læringsmiljøpolitisk ansvarlig:
Valgt: Vilde Veronica Haukeland
171 stemmer hvorav 8 blanke

Velferd- og likestillingsansvarlig:
Valgt: Simen Oftedahl
Valgoppgjør:
Simen Oftedahl 101
Vemund Haugevik Jernsletten 36
Morten Stene 27

Internasjonalt ansvarlig:
Valgt: Emily MacPherson
Valgoppgjør:
Emily MacPherson 116
Tori Heitmann Jørgensen 42

Sentralstyret

Olea Magdalene Norset
Anna Emilie Hagen
Gesine Fischer
Torjus Levisen Johansen
Thomas Finnøy Trouiller
Maika Marie Godal Dam
Tina Tufte Holtsdalen
Ola Gimse Estenstad
Jonas Dahlberg Toft
Frida Rasmussen
Johannes Saastad
Henriette Seim
Iben Nesset

Vara til sentralstyret (i prioritert rekkefølge):
1. Victor Zimmer
2. Kristoffer Eik
3. Trym Nikolas Rimmen
4. Guled Yusuf Mohammad
5. Tilde Dalberg

Komiteer

Kontrollkomiteen
Idun Kløvstad
Håvard Rørtveit

Valgkomiteen 
Leder: Fatema Al-Musawi
Medlemmer:
Marte Øien
Runa Fiske
Marius Toresen
Martine Gjerde

Fag- og forskningspolitisk komité
Leder: Eva Moshuus
Medlemmer:
Arthur Aleksander Czapka
Jelle Sebastian Bruin
Ina Maria Finnerud
Karl Oskar Lie Bjerke

Vara:
1.Vara: Caroline Erviksæter
2.Vara: Markus Christopher Barkenæs

Læringsmiljøpolitisk komité
Leder: Sarah Lunner
Medlemmer:
Morten Stene
Christine Ruud
Rolf Martin Aspenes
Mikkel Sibe

Vara:
Trond Fredrikk Hoddevik

Velferd- og likestillingspolitisk komité
Leder: Didrik Svellingen
Medlemmer:
Mia Larsen Sveberg
Hermine Wilhelmsen
Marte Bråteng
Constance Thuv

Vara:
Maya-Katrin Skjeldal

Internasjonal komité
Leder: Anja Landsverk
Medlemmer:
Bilal Sheikh
Dag Emmanuel Powlett Fredriksen
Amine Fquihi
Kristine Vilde Sandtrøen

Vara:
1. Vara: Maya Huseby
2. Vara: Thomas Helleland-Hansen

Prinsipprogramkomiteen
Leder: Emelie Johansen
Medlemmer:
Daniel Hansen Masvik
Åste Solheim Hagerup
Andreas Trohjell
Håkon Heintz